Tungsten Elektrot için İpucu Seçimleri

Tungsten Elektrot için İpucu Seçimleri

Bir bilyeli, ucu genel olarak Saf tungsten elektrot kullanılır ve sinüs dalgası ve geleneksel kare dalga TIG kaynakçı AC prosesi ile kullanım için önerilmektedir. Düzgün top tungsten ucunu için, sadece belirli bir elektrot çapı ve kendisini oluşturacak tungsten ucunda topu önerilen AC amper geçerlidir.Biyeli ucunun çapı elektrotun çapının 1.5 katından fazla olmamalıdır (örneğin, 1/8-in. Elektrot, 3/16-in. Çaplı ucu oluşturmalıdır) ucunda daha büyük bir küre sahip olarakelektrot ark kararlılığını azaltmak ve / veya düşmek ve kaynak kontamine.

sivri ve / veya kesilmiş ucu (saf tungsten için, seryum, Lanthanated ve türleri toryum) invertör AC ve DC kaynak işlemleri için kullanılmalıdır. Düzgün tungsten öğütmek için, (tungsten adlı sertlik direnmeye) (kirlenmesini önlemek için) ve borazon veya elmas yapılmış bir özel taşlama tungsten için belirlenmiş bir taşlama tekerlek kullanabilirsiniz. Not:. Siz toryum tungsten taşlama ise, kontrol ve toz toplama, taşlama istasyonunda yeterli bir havalandırma sistemi var ve üreticinin uyarılarını, talimatları ve MSDS kağıtlarını takip emin olun

eziyet işaretleri elektrot uzunluğu çalışmasını sağlamak için düz bir 90 derecelik açıyla karşı tekerlek üzerinde tungsten öğütün. Kirliliğin neden dolaşıp yay oluşturmak veya kaynak su birikintisi içine eritebilseydim tungsten üzerindeki sırtlar varlığını azaltır yapıyor.

Genellikle, 1/8-in ile, örneğin, fazla 2,5 kat elektrot çapı bir mesafe (Tungstenin üzerinde konik eziyet etmek isteyeceklerdir. Eğer 5 bir yüzey 1/4 eziyet olur elektrot / 16-. uzunluğunda). Bir konik için tungsten Taşlama ark başlama geçişi kolaylaştırır ve daha iyi kaynak performans için daha odaklanmış bir yay oluşturur.

ince malzemelerde düşük akımlar ile kaynak yaparken (.005- den .040-in değişen olanlar.), bir noktaya tungsten öğütmek için en iyisidir. Bir sivri tungsten kaynak akımı odaklanmış bir yay içinde aktarmak ve deformasyonlara karşı, alüminyum gibi ince metaller, önlemede yardımcı olur verir.Yüksek akım tungsten ucu kapalı darbe ve kaynak çiş kirlenmesine neden olabilir gibi bir not olarak, yüksek akım uygulamaları için sivri tungsten kullanarak, tavsiye edilmez.

Bunun yerine, daha yüksek akım uygulamaları için, bir kesik ucu için tungsten eziyet etmek en iyisidir. Daha sonra, 030-.010- için öğütmek, yukarıda açıklandığı gibi ilk bir konik için tungsten öğütmek, bu şekil elde etmek için. Tungstenin ucunda düz bir arsa. Bu düz arazi ve / veya takılıyordun gelen yay boyunca aktarılmasını tungsten önlemeye yardımcı olur.

Herhangi bir uygulama, kullanmak tungsten türü ve şekli, elde edecek ark kalite ve kaynak performansını belirlemeye yardımcı olur. Burada ele tungsten altı tiplerinin her biri, onunla farklı avantajlar ve dezavantajlar getirmektedir. Olursa olsun malzemenin türü size TIG veya bir AC veya DC süreci kullanarak olup olmadığını, her uygulama için akıllıca tungsten seçmek için her zaman önemli neden budur. Sizin TIG başarısını artırabilirsiniz Aksi kirlenme ve yeniden işleme karşı en iyi savunma biridir.

Başka bir soru veya tungsten elektrot arasında bir soruşturma varsa, aşağıdaki yöntemlerle bizimle temas kurmaktan çekinmeyin:
E-posta: sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Tel.: +86 592 5129696/86 592 5129595
Faks: +86 592 5129797

daha fazla>>
tungsten ürünleri
Tungsten Özellikler Click Oksit Dağınık tungsten elektrot A.Ş. Click Ark Kaynak, Kesme A.Ş.