Tungsten Elektrot Uygulamaları

Tungsten TIG (ya da TIG) elektrot imalatında kullanılan yaygın olmayan bir metalik elementtir.TIG elektrot sağlayabilir yalnız tungsten sertlik ve yüksek sıcaklık direnci türünü talep ediyoruz. Tungsten elektrot yaya kaynak akımının taşıma amaçlı olmasıdır. Tungsten diğer metallerle karşılaştırıldığında anlaşılmaz bir biçimde yüksek bir erime noktasına sahip olduğu not edilmelidir.

Bu elektrot farklı boyutlarda ve uzunluklarda gelir ve kullanılabilir olarak saf tungsten veya diğer nadir toprak elementleri ve oksitler ile karışık tungsten bir melez ya.Doğru elektrodun seçilmesi, ya da alternatif akım ile kaynak olacak olup olmadığını ana malzemenin türüne ve kalınlığına bağlıdır ve.

yaklaşık% 100 tungsten içerir ve her elektrotun, maksimum tüketim hızına sahip olması beklenir elektrot Saf tungsten. tungsten elektrot garip onun alaşımlı muadillerine göre daha az maliyetlidir. Bu elektrot balled ipucu oluşturduklarında ısıtmalı ve dengeli dalga ile AC kaynağı için büyük ark kararlılığı sağlar. Saf tungsten de AC sinüs dalga kaynağı için iyi ark kararlılığı sağlar -. Alüminyum ve magnezyum kaynağı için

kırmızı ucu Renk Thoriated tungsten elektrot% 97.30 tungsten az içeren ve toryum dengelemek. Bu elektrodlar en yaygın kullanılan elektrot ve uzun ömür ve kolay kullanım için bilinir. Toryum elektrotun, elektron emisyon kalitesinin artırılması için son derece yararlıdır. Böylece, ark başlar artırır ve daha yüksek akım taşıma kapasitesi sağlar. Aynı zamanda diğer elektrottan daha kaynak kontaminasyon düşük bir seviyede sonuçlanır.

turuncu uç Color ile seryum Tungsten elektrot% 97.30 tungsten az içeren ve seryum dengelemek. Bu elektrot düşük akım seviyelerinde DC kaynak oldukça iyi bir performans bilinmektedir. Mükemmel ark düşük amperde başlar ile, tungsten yaygın yörünge tüp ve boru imalatı, ince sac çalışma veya küçük ve narin parçalar kaynakla işleri olarak kullanılmıştır seryum.

Uç Renk mavi Lanthanated tungsten elektrot, 97.80% tungsten az içeren ve lantanyum dengelemek. Bu elektrot onların mükemmel ark başlangıç ​​yanı sıra ark istikrar, düşük-burn-off hızı ve hızlı yeniden ateşleme yetenekleri için bilinir.Aslında seçilmiş olgularda olduğu, önemli bir kaynak program değişiklikleri yapmak zorunda kalmadan toryum% 2 yerine elektrot tungsten Lanthanated.

Uç Renk beyazdır

Zirconiated tungsten elektrot,% 99.10 tungsten az içerir ve zirconium.Zirconiated tungsten elektrot ark kararlı yetenekli denge ve tungsten tükürme direnir.Özelliği eklendi thoriated tungsten eğer daha fazlasını değilse eşit olan akım taşıma kapasitesi olduğunu. Zirconiated elektrot DC kaynak için elverişsiz olan.

gri ucu Renk Nadir toprak tungsten elektrot nadir toprak oksitleri veya farklı oksitleri karışımı belirtilmemiş eklemeler içerir. Ancak, üreticilerin her katkı ve dıştaki etikette onun yüzde gösterecektir.Katkı bağlı olarak, aynı zamanda daha uzun ömürlü olarak hem AC hem de DC süreçlerinde istikrarlı bir ark elde edebilirsiniz.

Son olarak, size ulaşmak ark kalite ve kaynak performans tungsten elektrot tungsten türü ve şekline göre büyük ölçüde olacağı söylenebilir. Tungsten bu altı tiplerinin her biri kendi yararları ve eksiklikleri vardır. Bu, her uygulama için doğru tungsten uygun düzgün seçim dolayısıyla kritik önem taşımaktadır.

Başka bir soru veya tungsten elektrot arasında bir soruşturma varsa, aşağıdaki yöntemlerle bizimle temas kurmaktan çekinmeyin:
E-posta: sales@chinatungsten.com sales@xiamentungsten.com
Tel.: +86 592 5129696/86 592 5129595
Faks: +86 592 5129797

daha fazla>>
tungsten ürünleri
Tungsten Özellikler Click Oksit Dağınık tungsten elektrot A.Ş. Click Ark Kaynak, Kesme A.Ş.